تماس اضطراری:

تماس با ما 09122723176

سیم و کابل

 

همچنین دامنه استفاده از سیم ها بسیار وسیع است. یک سیم یک رشته یا گروهی از رشته های ماده الکتریکی هدایت شده است، معمولا آلومینیوم یا مس. از طرف دیگر، یک کابل از دو یا چند هادی عایق تشکیل شده است و می توان آن را لخت یا پوشش داد. ساده ترین روش تشخیص بین این دو این است که سیم معمولا قابل مشاهده است، در حالی که بیشتر کابل ها معمولا عایق هستند
دو نوع سیم وجود دارد:
سیم جامد یا خشک
سیم رشته یا افشــان
سیم جامد معمولا یک طول بلند از یک هادی واحد است. سیم رشته ای، بسیاری از رشته های نازک از سیم پیچ خورده است. سیم های جامد دارای مقاومت کم هستند و برای استفاده در فرکانسهای بالاتر مناسب هستند، در حالیکه یک سیم مسی با طول عمر بیشتر، به دلیل انعطاف پذیری آن و برای دوره طولانی تری نسبت به یک هادی استفاده می شود. سیم ها عمدتا برای انتقال سیگنال های برق و مخابرات استفاده می شوند، اما می توانند در فرم های مختلف، از بارهای مکانیکی باربری، تا گرمایش، حتی در جواهرات و لباس استفاده شوند.
کابل معمولا دو یا چند سیم پیچ خورده و یا بافته به هم می باشد. کابلها عمدتا برای انتقال سیگنالهای برق و مخابرات استفاده میشوند.
کابل های مختلفی از قبیل کابل جفت پیچ خورده، کابل کواکسیال، کابل چند منظوره و کابل فیبر نوری وجود دارد. یک کابل جفت پیچ خورده دارای دو کابل اطراف یکدیگر است و به طور عمده برای انتقال سیگنال ها استفاده می شود. یک کابل چند هادی از بسیاری از هادی ها عایق شده از یکدیگر ساخته شده است و برای کنترل مناسب است. در یک کابل کواکسیال، سیگنال بر روی دو هادی یکسان نیست. این خط خطی نامشخص نامیده می شود و عملکرد این کابل نسبت به یک کابل جفت پیچ خورده پایدارتر است. سه نوع کابل فیبر نوری وجود دارد:
فیبر پلاستیکی – برای ارسال صوتی
فیبر چند حالته – برای ارسال اطلاعات استفاده می شود
فیبر تک حالت فقط در زیر میکروسکوپ دیده می شود و دارای بهترین عملکرد است.
مهم‌ترین و بیشترین عایقی که در ساختمان کابل‌ها بکار می‌رود P.V.C (پلی وینیل کلراید) است که پرتو دور یا پلاستیک نامیده می‌شود. P.V.C عایقی غیرقابل اشتعال است و این مزیت خوبی در کابل‌ها می‌باشد. دارای انعطاف‌پذیری زیادی می‌باشد. مواردی مانند ارزانی تولید انبوه و سادگی ساخت باعث شده که بیش از ۹۰ درصد کابل‌های فشار ضعیف از این عایق درست شوند. نوعی عایق دیگر به نام PET (پلی اتیلن) برای کابل‌ها بکار می‌رود که آتشگیر بوده و در مکانهای اختصاصی بکار می‌رود. در بعضی از کابل‌ها از عایق لاستیکی استفاده می‌شود که کاربرد زیادی ندارد.
هادی کابل‌ها از جنس مس یا آلومینیوم می‌باشند. در صورتی‌که بخواهیم از کابلی با هادی آلومینیوم برای کابل کشی هوایی استفاده کنیم باید یک رشته آن فولاد باشد.

 

 

سیم و کابل به صورت فروش عمده و زیر لیست قیمت کارخانه از طریق همکاری با کارخانجات معتبر در کنار فعالیت‌های بازرگانی مستمر طی بیش از یک دهه این امکان را برای مجموعه فنی مهندسی پایش کنترل فراهم آورده است تا بتواند محصولاتی نوین و استاندارد را به مشتریان خود عرضه کند.
همکاری در زمینه انواع کابل فشار ضعیف (کابل قدرت LV) ، کابل فشار متوسط (کابل قدرت MV)، کابل فشار قوی (کابل قدرت HV)، کابل شبکه، کابل مخابراتی و کواکسیال، کابل کنترل و ابزار دقیق، کابل هوایی و خود نگهدار و همچنین انواع سیم افشان، سیم نیمه افشان و سیم مفتولی با کارخانجات معتبر کابل‌سازی مانند کابل البرز، کابل ابهر، کابل خراسان افشار نژاد، کابل سینا و سیمکو و بسیاری دیگر از برندهای صاحب نام در صنعت سیم و ‌کابل ایران، محصول چندین دهه فعالیت و تجربه ما در حوزه برق صنعتی است.
با توجه به نقش مهم و حیاتی سیم و کابل در صنعت، لزوم دارا بودن استانداردها و کیفیت بالا از مهمترین معیارهای انتخاب محصول می‌باشد. بر این اساس انتخاب ما تامین کنندگانی است که استانداردهای کشوری و بین‌المللی را دارا بوده و کالاهایشان کلیه مراحل تست فنی را در آزمایشگاه‌های دقیق پشت سر گذاشته باشند. برگه‌های تست فنی، اعتبارنامه‌های مورد تایید سازمان استاندارد و وزرات صنعت و معدن، دیتاشیت و اطلاعات فنی کلیه کالاها قابل ارائه به مشتریان می‌باشد.

سیم و کابلهای قابل ارائه در پایش کنترل به دو دسته ی سیم و کابل با هادی مس و سیم و کابل با هادی آلومنیومی تقسیم میشوند.
سیم و کابل با هادی مس شامل:

کابل های ابزار دقیق

 

 

کابل های کواکسیال

 

 

کابل های قدرت و کنترل و فرمان

 

 

کابل های تلفنی هالوژن فــری

 

کابل های نسوز و اعلام حریق

 

 

کابل جوش

 

 

کابلهای تخت آسانسوری و جرثقیل

 

 

سیم و کابل با هادی آلومنیوم شامل :
کابل های قدرت آلومنیومی آرموردار و زره دار

 

 

کابل های خودنگهدار

 

دپارتمان تخصصی سیم و کابل پایش کنترل با افتخار آماده ارائه خدمات به کارفرمایان محترم با رعایت کلیه اصول مشتری مداری بوده و خود را سهیم در انجام و اتمام پروژه های عظیم صنعتگران محترم میداند.