ما برای ارائه رهبران ارشد بسیار فراتر از تحقیقات برجسته فناوری خود توسعه یافته ایم

مطالب ویژه

تماس با ما

تعریفی ساده از پوزیشنر

پوزیشنر دستگاهی کوچک است که ارتباط بین شیر کنترل ولو و انتقال فرمان را در یک سیستم برقرار می کند و علاوه بر ایجاد ارتباط می تواند برای هر مدلی از سیستم چه نیوماتیک و یا الکترونیکی به عنوان تقویت کننده و نگهدارنده فرمان برای سیستم خواهد بود. زمانی که افت جریان در سیستم انتقال به دلایلی مانند انتقال به چند شیر ولو یا بزرگ بودن ولو و یا فاصله طولانی با آن ایجاد می شود وجود و استفاده از پوزیشنر ضروری خواهد بود. سه قطعه به نام های شیر کنترل ولو، اکچوئیتور و پوزیشنر در کنار هم قرار می گیرند و بر روی هم برای کنترل جریان تاثیر می گذارند. به این صورت که پوزیشنر با افزایش و یا کاهش فشار هوا و تاثیر بر روی اکچویتور بهترین وضعیت را برای شیر ولو ایجاد می کند. این تجهیزات در یک سیستم بزرگتر  موجب کنترل دقیق تر وضعیت می گردد و احتمال ایجاد خطا را کاهش می دهد. این وسیله به عنوان تقویت کننده هم شناخته می شود و به محرک یا اکچویتور ارسال می کند. البته در تمام شرایط نیاز به استفاده از این قطعه وجود ندارد. محل قرارگیری دقیق این قطعه برای انواع شیر های ولو متفاوت است، مثلا برای شیر های خطی روی قسمتی به نام یوک تقویت کننده پنوماتیک قرار می گیرد و در شیر های چرخشی در انتهای شافت قرار می گیرد.

پوزیشنر

تعریفی ساده از پوزیشنر

چرا از پوزیشنر استفاده می شود؟

علت های مختلفی برای استفاده از این محصول وجود دارد یکی از آنها وجود اصطکاک در کنترل ولو است که در شرایط مختلفی بوجود می آید. اگر فشار زیاد باشد و یا سال دارای چسبندگی و چگالی بالایی باشد. یکی از دلایل مهم استفاده از آن  فاصله کنترل کننده و شیر کنترل است که اگر از 150 فوت بیشتر باشد باید از این وسیله استفاده شود. در سیستم اتوماسیون قطعات استفاده شده مانند این وسیله لازم و ضروری است زیرا تجهیزات  موجود در این نوع سیستم ها باید نسبت به تغییرات احتمالی و دستوراتی که از کنترل کننده به آنها ارسال می شود پاسخ دهند و تغییرات را اعمال نمایند. این وسیله برای سرعت دادن به انتقال اطلاعات و تغییرات مکانیکی بسیار موثر است و با پیشرفت در این سیستم ها وجود دستگاهی مانند پوزیشنر که در نهایت راندمان و سرعت را بالا می برد دارای اهمیت فراوانی است.

پوزیشنر

چرا از پوزیشنر استفاده می شود؟

قسمت های تشکیل دهنده پوزیشنر

این وسیله از قسمت های مختلفی مانند :

  • شیر راهنما که وظیفه دریافت اطلاعات را به صورت سیگنال از کنترل کننده دارد.
  • بخش متعادل کننده ای وجود دارد که به نام میله رابط نیز شناخته می شود.
  • بوستر نام شیر قدرتی است که در این وسیله وجود دارد و تقویت کننده فرمان از کنترل کننده می‌باشد.
  • بخشی به نام بادامک یا کام که بین موقعیت توپی کنترل ولو و فرمان کنترل کننده تعادل برقرار می کنند.
پوزیشنر

انواع پوزیشنر ولو  چه ویژگی هایی دارد؟

انواع پوزیشنر ولو چه ویژگی هایی دارد؟

این وسیله در کنارشیر کنترل ولو نصب می شود و سیگنال هایی را از کنترلر دریافت می کند و به شیر کنترل منتقل می کند. بر اساس پایه این وسیله بر روی شیر کنترل می توان این دستگاه را به دو دسته تقسیم نمود:

  • پنوماتیک

Positioner پنوماتیکی 15-3 پی اس ای را از مرکز دریافت می‌کند و سیگنال ایجاد شده به شیر کنترل منتقل می شود و تغییرات لازم در شیر کنترل ایجاد می گردد. این نوع سیستم ها به ندرت استفاده می شود. سه نوع فشار سنج در این سیستم موجود است که فشار را برای قسمت های مختلف اندازه گیری می کند.

  • آنالوگ

Positioner آنالوگ توان دریافت سیگنال های 4-20 میلی آمپر دارند و در کنار آن فشار لازم به شیر کنترل وارد می شود و در قسمت مناسب قرار می گیرد.

برچسب ها: پوزیشنر، ابزار دقیق

استراتژی پایش

ما یک دیدگاه طولانی مدت و پایدار داریم.
ما همواره به مشتریانمان احترام می گذاریم.
ما همگی بازیکنان یک تیم هستیم.
ما همکاران خود را توسعه میدهیم.
ما نوآوری های پیشرفته ای را توسعه می دهیم.
ما به گسترش کسب و کار والا تر می اندیشیم.
و ما به خودمان احترام میگذاریم.

شبکه های اجتماعی

تماس با ما