ما برای ارائه رهبران ارشد بسیار فراتر از تحقیقات برجسته فناوری خود توسعه یافته ایم

مطالب ویژه

تماس با ما

ابزار دقیق اتوماسیون صنعتی

مزایای اتوماسیون صنعتی از گذشته تا به حال

مزایای اتوماسیون صنعتی چه کمکی به پیشرفت صنعتی کرده است؟

 می خواهیم به مزایای اتوماسیون صنعتی از گذشته تا به حال نگاهی داشته باشیم. صنایع مختلف از گذشته تا به حال در حال گسترش و بهبود عملکرد خود از نظر تولید کالا و محصولات خود هستند.با پیشرفت های علمی صاحبان صنایع فناوری و تکنولوژی های روز دنیا را برای بالا بردن بهره وری و تولید در کارخانه ها وارد چرخه تولید خود نمودند. در اوایل این مساله صرفا با مکانیزاسیون خط تولید انجام می گرفت و در کنار ابزار دقیق و ماشین آلات وارد شده به کارخانه ها انسانها نیز به عنوان متصدی دستگاه ها به کار آنها نظارت می کردند ولی امروزه مقوله ای به نام اتوماسیون صنعتی در صنایع قابل مشاهده است که تمام مراحل تولید در یک صنعت با نظارت دستگاه ها و سیستم های سنجش انجام می پذیرد و انواع پارامتر ها مانند فشار، دما، جریان انواع مواد توسط این دستگاه ها و ابزار دقیق محاسبه و نمایش داده می شود. استفاده از مزایای اتوماسیون صنعتی در جریان تولید در صنایع مختلف به شدت افزایش پیدا کرده است به عنوان مثال فرایند تولید در صنایعی مانند گاز، پتروشیمی  خودرو سازی و یا صنایع غذایی بسیار پیچیده است و به وسایل و ابزار دقیق زیادی نیاز دارد که امروزه با ورود اتوماسیون صنعتی نظارت کامل بدون حضور انسان بر تمام بخش های تولید انجام  می شود.

اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون صنعتی چه کمکی به پیشرفت های صنعتی کرده است؟

مزیت های اتوماسیون صنعتی در صنایع چیست؟

اتوماسیون صنعتی که با سیستم های سنجش دقیق شناخته می شود کار را در بسیاری از بخش ها ی صنایع  ساده تر نموده است و به کار گرفتن نیروی انسانی در این صنایع در بخش هایی که کاملا از این شیوه استفاده می کنند به حداقل رسیده است. استفاده از سیستم های سنجش و کنترلی خودکار در تولید می تواند مزیت های فراوانی داشته باشد. یکی از این مزایا کاهش خطاهای انسانی است و در نهایت بالا بردن کیفیت کالا می باشد. در فرایند تولید بسیاری از فعالیت ها دارای تکرار بالایی هستند که به راحتی توسط اتوماسیون صنعتی این کار بدون خطا و دشواری انجام می شود و در نتیجه سرعت تولید محصول بسیار بیشتر خواهد شد. زمانی که از ابزار دقیق در مسیر تولید استفاده می‌گردد، کنترل کیفیت که همیشه با نظارت نیروی انسانی انجام می شده بسیار دقیق تر و با حساسیت های بالای دستگاه های نظارتی انجام می شود. با استفاده از روش های مدرن ضایعات کارخانه نیز کم می‌شود زیرا کل جریان تولید توسط ربات ها و ماشین های صنعتی انجام می‌شود. سیستم های هوشمند و دستگاه ها که خط تولید را در یک کارخانه هدایت می کنند، کاهش فعالیت های سنگین انسانی را به همراه دارند و همین امر موجب افزایش ایمنی برای نیروی انسانی می شود.

اتوماسیون صنعتی

مزیت های اتوماسیون صنعتی در صنایع چیست؟

کاهش هزینه های تولید با تجربه اتوماسیون صنعتی

سیستم های که به صورت خودکار در کارخانه ها کار می کنند و نیروی انسانی به واسطه آنها حذف شده است هزینه های تولید در این کارخانه ها بسیار پایین آمده و صرفه جویی قابل توجهی در تولید یک محصول بوجود می آید. در واقع با استفاده از اتوماسیون صنعتی هزینه های که برای  نیروهای انسانی صرف می‌شد در بخش های دیگر نیروی انسانی مصرف شده است. در کنار کم شدن هزینه‌ها، کیفیت بالاتر محصولات به دلیل دقت بیشتری که دستگاه به صورت یکنواخت بر روی محصولات دارند از مزیت های مهم اتوماسیون صنعتی به شمار می رود. ربات ها برای مکان هایی با شرایط سخت کاری که ایمنی انسان در خطر می باشد بسیار مناسب عمل می کند و سیستم اتوماسیون با شرایط بهینه ای که برای سنجش تمام پارامتر ها دارد تولی محصول را ایمن و با بهترین کیفیت  به نتیجه می رساند. ابزار دقیق در این سیستم به کمک تولید می آید و با سنجش پارامتر ها بهترین و دقیق ترین نتایج را در اختیار صنایع قرار می دهد تا بهترین کیفیت محصول در پایان خط تولید بدست بیاید.

اتوماسیون صنعتی

کاهش هزینه های تولید با تجربه اتوماسیون صنعتی

برچسب ها: اتوماسیون صنعتی،ابزار دقیق،برق صنعتی،سیستم های سنجش

استراتژی پایش

ما یک دیدگاه طولانی مدت و پایدار داریم.
ما همواره به مشتریانمان احترام می گذاریم.
ما همگی بازیکنان یک تیم هستیم.
ما همکاران خود را توسعه میدهیم.
ما نوآوری های پیشرفته ای را توسعه می دهیم.
ما به گسترش کسب و کار والا تر می اندیشیم.
و ما به خودمان احترام میگذاریم.

شبکه های اجتماعی

تماس با ما