ما برای ارائه رهبران ارشد بسیار فراتر از تحقیقات برجسته فناوری خود توسعه یافته ایم

مطالب ویژه

تماس با ما

هوشمندسازی ساختمان

فواید استفاده از سیستم بی ام اس

سیستم بی ام اس (BMS) یا هوشمند سازی ساختمان ها

زمانی که سیستم بی ام اس در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد، به راحتی و از دور می توانید تمام اجزا تشکیل دهنده این سیستم را تحت نظارت قرار دهید و بسیاری از معایبی که در ساختمان های قدیمی وجود  دارد از بین می رود. سیستم بی ام اس مانند تشکیلات اتوماسیون عمل می کند و تمام بخش های موجود در آن زیر نظر یک برنامه مرکزی عملیات خود را انجام می‌دهد و می توان بعد از نصب و شروع کار به راحتی در بخش هایی از سیستم با توجه به تغییرات بوجود آمده یا عیب های احتمالی تعویض قطعه یا تغییر در برنامه کنترلی سیستم ایجاد شود. سیستم بی ام اس ساختمان نسل جدیدی از ساختمان ها را ایجاد می‌کند که  با دنیای امروز مطابقت دارد. این سیستم که دارای بخش نرم افزاری و سخت افزاری می باشد، باید با استاندارد هایی که برای این نوع ساختمان ها ایجاد شده مطابقت داشته باشد.

سیستم بی ام اس

سیستم بی ام اس (BMS) یا هوشمند سازی ساختمان ها

سیستم بی ام اس چه مزیت هایی دارد؟

در آینده نه چندان دور تمام ساختمان ها از سیستم بی ام اس استفاده خواهند نمود و جایگزین  سیستم های قدیمی موجود خواهد شد. مسلما استفاده از این سیستم ها  دارای ویژگی های بسیار زیادی است که موجب چشمگیر آنها در ساختمان های جدید هستیم. از ویژگی های مهم این سیستم می‌توان به بالا رفتن کیفیت خدمات رسانی به ساختمان اشاره نمود. طبیعتا  افرادی که در کار ساخت و ساز هستند علاوه بر توجه به مزیت های این سیستم بر روی ساختمان به افزایش یافتن قیمت ساختمان هم توجه خواهند نمود. اما رای ساکنان  این اماکن دارای حسن های بسیار زیادی می باشد، مثلا  با کمک بی ام اس صرفه جویی در انرژی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. با هوشمند شدن ساختمان  سیستم های گرمایشی و سرمایشی به صورت برنامه ریزی شده فعالیت می کنند و این امر موجب کاهش هدر رفت انرژی خواهد شد. از دیگر مزیت ها می توان به عیب یابی سریع تجهیزات در این سیستم اشاره نمود به صورتی که شناسایی و تعمیر به سرعت انجام خواهد گرفت و کل سیستم بی ام اس درگیر تعمیر جزیی نخواهد شد.

 زمانی که ساختمان طبق قوانین هوشمندسازی ساخته می شود از تجهیزاتی استفاده می‌گردد که دارای قیمت پایین تری خواهد بود، مثلا کلید های کنترل یا کلید های چند کاری می توانند به جای چندین ابزار مورد استفاده قرار بگیرند و این مساله در کاهش هزینه ها بسیار موثر خواهد بود. استفاده مداوم از تجهیزات بدون خاموشی و یا استراحت موجب استهلاک زود هنگام آنها خواهد شد ولی در BMS سیستم ها طبق برنامه دقیق فعالیت می کنند و بیشترین طول عمر در این نوع تجهیزات دیده می شود

سیستم بی ام اس

سیستم BMS

 سیم کشی در سیستم بی ام اس  به حداقل ممکن می رسد و هم از نظر ظاهر و هم از نظر قیمت  هزینه ها کاهش خواهد یافت. سیستم خدمات رسانی به ساختمان بسیار کمتر مورد نیاز خواهد بود زیرا تعمیر و ایراد موجود در این  نوع طراحی بسیار ناچیز است و در صورت وجود عیب به سرعت از طریق سامانه های کامپیوتری به مرکز ارسال خواهد شد و زمان زیادی صرف یافتن مشکل نخواهد شد. ایمنی و محافظت از سیستم و کل ساختمان افزایش می یابد.

سیستم بی ام اس مانند یک سیستم اتوماسیون صنعتی که کل تجهیزات و برنامه ها تحت نظارت بخش مرکزی می باشد عمل می کند. برنامه دادن به سیستم BMS موجب افزایش راندمان و بهره‌ وری تجهیزات می گردد. در آینده نه چندان دور تمام ساختمان ها زیر نظر سامانه هوشمند سازی ساخته خواهد شد زیرا مزیت های آن بسیار زیاد است و اثرات مثبتی برای محیط زیست نیز خواهد داشت. هر فردی می تواند حتی با فاصله داشتن از ساختمان تجهیزات موجود در ساختمان خود را  کنترل نماید.

سیستم بی ام اس

سیستم بی ام اس

برچسب ها: بی ام اس هوشمندسازی

استراتژی پایش

ما یک دیدگاه طولانی مدت و پایدار داریم.
ما همواره به مشتریانمان احترام می گذاریم.
ما همگی بازیکنان یک تیم هستیم.
ما همکاران خود را توسعه میدهیم.
ما نوآوری های پیشرفته ای را توسعه می دهیم.
ما به گسترش کسب و کار والا تر می اندیشیم.
و ما به خودمان احترام میگذاریم.

شبکه های اجتماعی

تماس با ما