ما برای ارائه رهبران ارشد بسیار فراتر از تحقیقات برجسته فناوری خود توسعه یافته ایم

مطالب ویژه

تماس با ما

هوشمندسازی ساختمان

اجزای سیستم بی ام اس چیست؟

چرا ساختمان ها مجهز به سیستم بی ام سی می شوند؟

سیستم بی ام سی برای مجهز کردن ساختمان های هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این سیستم به راحتی تمام بخش های ساختمان قابل کنترل خواهد بود و تجهیزات استفاده شده در آن با سیستم های معمولی متفاوت است. در ساختمان هوشمند زمانی که از سیستم بی ام سی استفاده می شود  از راه دور نظارت دقیق بر بخش های مختلف این سیستم انجام می شود و عیب یابی و تعمیر نیز با سرعت و دقت بیشتری انجام می شود بدون اینکه در کل جریان سیستم وقفه ای ایجاد گردد. ساختمان های هوشمند بسیار شکیل تر هستند زیرا تجهیزات اضافی با سیستم بی ام سی کنار گذاشته شده است و در هزینه و مصرف انرژی نیز صرفه جویی انجام می شود. این سیستم دارای بخش های مختلفی می باشد.

سیستم بی ام سی

چرا ساختمان ها مجهز به سیستم بی ام سی می شوند؟

سیستم بی ام سی از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

سیستم هوشمند سازی ساختمان دارای بخش های سخت افزاری و نرم افزاری می باشد. تجهیزاتی که برای  بخش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند با  سیستم هوشمند سازگاری دارند. وسایل ارتباطی نیز  موجب سرعت عمل خواهد شد. البته یک طراحی کلی برای همه ساختمان ها در نظر گرفته نمی شود و برای هر  مکانی با توجه به نیاز ها برنامه و تجهیزات متفاوت خواهد بود.

سیستم بی ام سی مانند اتوماسیون  صنعتی که در کارخانه وجود دارد،  دارای سیستم مرکزی است که با برنامه های نوشته شده کامپیوتری مدیریت می شود. ابزار هایی مانند کنترل کننده ها، رله ها، کنتاکنتور ها و واحد پردازنده در بخش مرکزی و مدیریت سیستم موجود است. کلید های کنترل در این بخش توانایی تغییر در بخش های مختلف ساختمان را دارد. یکی دیگر از اجزا سازنده سیستم بی ام اس را می توان خطوط ارتباطی دانست. این خطوط اجزا را به هم متصل نگه می دارند و  یا به صورت امواج بی سیم هستند و یا سیم هایی که به صورت مشترک چندین کار را هماهنگ می کنند. صفحه نمایش از اجزا دیگر است که برای کنترل تجهیزات مختلف در قسمت های مختلفی از ساختمان وجود دارد. اطلاعات از سیستم های مختلف در صفحه نمایش دیده می شود  و برای هر سیستمی یک صفحه نمایش برای نشان دادن اطلاعات آن بخش وجود دارد.

سیستم بی ام سی

سیستم بی ام سی از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

سنسور از اجزا اصلی و مهم  سیستم بی ام اس می باشد زیرا برای تجهیزات مهم مورد استفاده قرار می گیرد و در ساختمان هوشمند  بدون نیاز به ابزار های مختلف می توان از این حسگر ها استفاده نمود از حسگرها می توان به حسگر مربوط به وضعیت دما، نور و یا حضور و غیاب افراد در مکانهای مختلف استفاده نمود. اطلاعاتی که از طریق حسگر ها دریافت می شود به سیگنال هایی تبدیل می شود و به سیستم مرکزی ارسال می گردد و مرکز برنامه های لازم را برای این تغییرات از طریق ابزاری مانند کلیدها اجرا می کند. دیمر ها از بخش های دیگر سیستم بی ام اس هستند که تنظیم نور را به عهده دارند این ابزار ها همراه با سنسور ها کار می کنند.  

برای مشخص کردن زمان انجام یک برنامه در سیستم بی ام اس هم از تایمرهایی تکی استفاده می شود و یا از طریق سیستم مرکزی کنترل و زمان بندی صورت خواهد گرفت. نرم افزاری که در کل سیستم استفاده می شود  و موجب اعمال برنامه ها به بخش های مختلف این سیستم می گردد نیز از دیگر بخش های تشکیل دهنده ساختمان هوشمند است. وب سرور موجب می شود تا مدیریت ساختمان هوشمند در هر کجایی که باشد و دور از ساختمان نیز حضور داشته باشد بتواند کنترل بر همه بخش های سیستم مرکزی داشته باشد.

سیستم بی ام اس

سیستم بی ام اس در ساختمان

برچسب ها: بی ام اس هوشمندسازی

استراتژی پایش

ما یک دیدگاه طولانی مدت و پایدار داریم.
ما همواره به مشتریانمان احترام می گذاریم.
ما همگی بازیکنان یک تیم هستیم.
ما همکاران خود را توسعه میدهیم.
ما نوآوری های پیشرفته ای را توسعه می دهیم.
ما به گسترش کسب و کار والا تر می اندیشیم.
و ما به خودمان احترام میگذاریم.

شبکه های اجتماعی

تماس با ما