ما برای ارائه رهبران ارشد بسیار فراتر از تحقیقات برجسته فناوری خود توسعه یافته ایم

مطالب ویژه

تماس با ما

هیدرولیک و پنوماتیک

  • خانه
  • هیدرولیک و پنوماتیک
اساس کار سیستم هایی به نام هیدرولیک و پنوماتیک

اساس کار در سیستم های هیدرولیک و پنوماتیک قانون پاسکال است. این قانون دارای سه اصل است اصل اول یکسان بودن فشار را در تمامی سیالی که در حالت سکون قرار دارند، بیان می دارد. دومین قانون این است که فشار استاتیک در هر بازه  زمانی در جهات مختلف یکسان است. سومین اصل به این صورت است که اگر سیال به سطحی تماس داشته باشد فشار سیال به صورت عمودی خواهد بود. در واقع در در این سیستم انرژی به جنس انرژی مکانیکی تبدیل می گردد البته فشار نیز توسط شیر های کنترل هیدرولیک و پنوماتیک در این سیستم کنترل می گردد.

پنوماتیک و هیدرولیک

اساس کار سیستم هایی به نام پنوماتیک و هیدرولیک

هیدرولیک و پنوماتیک به چه معنی است؟

پنوماتیک به معنی استفاده از انرژی موجود هوای فشرده  است که در صنایع به شدت رواج یافته است. این انرژی بسیار تمیز است و دارای خطر کمی موقع استفاده از آن وجود دارد و ارزان قیمت نیز می باشد. در سیستم های هیدرولیک سیال ها تولید کننده انرژی هستند و در گذشته فقط آب به عنوان تولید کننده انرژی شناخته می شده است ولی در حال حاضر روغن ها تولید کننده نیروی هیدرولیک هستند که در مخزن ها وارد می شوند و بعد از صاف شدن وارد پمپ می گردند و بعد از به راه افتادن موتور فشار روغن بیشتر می شود و این فشار با تبدیل به انرژی مکانیکی پایان می یابد. فشار ایجاد شده بین 5 تا 50 بار خواهد بود. در واقع در سیستم هیدرولیکی  عملگر که می تواند خطی یا دورانی باشد تبدیل انرژی را به عهده دارد به عنوان مثال می توان به سیلندر و هیدرو پمپ اشاره نمود. سیستم های هیدرولیک و پنوماتیک از بخش های مهم اتوماسیون صنعتی در صنایع به شمار می رود. نمی توان از لزوم وجود این سیستم ها و بخش های مختلف آن ها در صنایع غافل شد زیرا راندمان کار با این سیستم ها افزایش می یابد.

هیدرولیک و پنوماتیک

هیدرولیک و پنوماتیک به چه معنی است؟

چرا هیدرولیک و پنوماتیک جایگزین روش های سنتی شده اند؟

در سیستم هیدرولیک و پنوماتیک قطعات محرک کمی وجود دارد و به راحتی می توان حرکت های خطی یا دورانی را با انرژی تولید شده در این سیستم ها بدست آورد. در سیستم های جدید به راحتی می توان نیروهای قوی را کنترل نمود و این حرکت با استفاده از شیر های کنترلی هدایت خواهد شد و قابل کنترل خواهد بود. در مقایسه با سیستم های قدیمی،  هیدرولیک و پنوماتیک در اکثر مکان ها قابل اجرا می باشد. هزینه های بسیار کمی برای نصب و راه اندازی این سیستم ها در صنایع وجود دارد و ابزار و تجهیزات ارزان  و طراحی های ساده از مواردی است که در این سیستم جایگزین روش های سنتی گردد. ابزار های کاملی برای مقابله با هر نوع تغییرات ناگهانی در سیستم وجود دارد مانند شیر های کنترل و سوپاپ های اطمینان و کلیدهای فشاری و حرارتی که هر کدام در قسمت مشخصی از این سیستم ها نصب می گردند و  باعث شده اند تا نسبت به سیستم های قدیمی  مورد توجه قرار بگیرند.

آشنایی با برخی از کاربردهای سیستم پنوماتیک و هیدرولیک

این سیستم در صنایع مختلفی کاربرد دارد به عنوان مثال در صنعت هواپیمایی به کمک خلبان می آید و در طول جریان پرواز و یا تست  بدنه هواپیما و یا حرکت های آن از این سیستم ها استفاده می شود. در صنعت کشاورزی در بسیاری از ابزار کشاورزی مانند تراکتور، خرمن کوب مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بخش های مختلف صنایع خودروسازی نیز از این سیستم ها استفاده می شود مانند فرمان هیدرولیک، تنظیم پنوماتیکی صندلی و در حین تولید برای شکل دادن به ورق خودرو از آن استفاده می شود.

هیدرولیک و پنوماتیک

قطعات مورد استفاده در سیستم هیدرولیک و پنوماتیک

تفاوت سیستم‌های هیدرولیک با پنوماتیک

تجهیزات پنوماتیک

کاربرد انرژی سیالات در صنایع

استراتژی پایش

ما یک دیدگاه طولانی مدت و پایدار داریم.
ما همواره به مشتریانمان احترام می گذاریم.
ما همگی بازیکنان یک تیم هستیم.
ما همکاران خود را توسعه میدهیم.
ما نوآوری های پیشرفته ای را توسعه می دهیم.
ما به گسترش کسب و کار والا تر می اندیشیم.
و ما به خودمان احترام میگذاریم.

شبکه های اجتماعی

تماس با ما