ما برای ارائه رهبران ارشد بسیار فراتر از تحقیقات برجسته فناوری خود توسعه یافته ایم

مطالب ویژه

تماس با ما

برق صنعتی

برق صنعتی شامل چه مواردی می شود؟

تفاوت برق خانگی و برق صنعتی در چیست؟

برای آشنایی با کاربرد برق صنعتی ابتدا توضیحی در مورد ورود برق صنعتی به صنایع لازم است.دهه پنجاه شمسی زمانی بود که برق صنعتی وارد بخش های صنعتی و عمومی شد و از مهمترین دلایل ورود برق فشار قوی هزینه های بالایی بود که برق خانگی در مصارف صنعتی داشت. انرژی برق از انرژی های جدایی ناپذیر از زندگی بشر است و تقریبا زندگی امروزی بدون آن امکان ناپذیر است. نیروی برق به دو شکل خانگی و برق صنعتی تقسیم می شوند. نام دیگر برق خانگی و صنعتی تک فاز و سه فاز می باشد. برق صنعتی نام دیگر برق سه فاز است که اغلب در صنایع مورد استفاده قرار می گیر ولی ممکن است در مکان های شهری نیز استفاده شود مثلا در آسانسور ها  و پله برقی ها از این نوع برق استفاده می شود. انشعاب برق سه فاز شامل سه عدد سیم فاز و یک نول می باشد که از تیر چراغ برق گرفته می شود و تبدیل به تک فاز شده و در ساختمان ها توزیع می شود.

 ولتاژ برق خانگی 220 ولت است و برق سه فاز 380 ولت می باشد. کابل های استفاده شده در برق قابل استفاده در صنعت از نظر ضخامت بیشتر است. برق سه فاز از نظر اقتصادی برای مکان های صنعتی بسیار به صرفه است و هزینه بسیار کمتری در همان توان خروجی تک فاز را دارند و نویز کمتر برق سه فاز نسبت به شهری دارد. در واقع زمانی که ولتاژ بیشتر در خطوط جریان داشته باشد هدر رفت انرژی بسیار کم خواهد بود. برقی که به تجهیزات صنعتی در اتوماسیون صنعتی متصل است به صورت کاملا یکنواخت است و با تغییر زمان توان تغییری نمی کند. به همین دلیل است که دستگاه های موجود در صنایع بدون لرزش و صدایی کار می کنند.

برق صنعتی

تفاوت برق خانگی و برق صنعتی در چیست؟

تابلو برق صنعتی چیست؟

زمانی که در سیستم اتوماسیون صنعتی و یا کارخانه های غیر خودکار از برق سه فاز استفاده می شود، بخشی به نام تابلو برق  نیز موجود است که مجموعه ای از ابزار های الکتریکی وابسته به تجهیزات صنعتی و کنترل آن ها در این سیستم موجود است. تابلوهای معمولی برق نیز وجود دارد که برای برق تک فاز طراحی می‌شود. تابلوهایی که برای برق صنعتی طراحی می گردد دارای مقاومت و ماندگاری بالاتری است. کلیدهایی ورودی که در این تابلو ها استفاده می شود، خودکار است و مسایل ایمنی به شدت رعایت می گردد و رنگ سیم‌های متفاوتی برای تابلو برق فشار قوی استفاده می شود و به تمام نکاتی که در آن به ایمنی توجه بیشتری شده باشد رعایت می گردد.

کاربرد برق صنعتی چیست؟

همانطور که از نام برق صنعتی یا سه فاز مشخص است، بیشترین کاربرد را برای صنایع دارد، در این مکان ها مصرف برق به دلیل استفاده از دستگاه های متفاوت و بزرگ بسیار زیاد است و باید روشی برای کاهش مصرف و هزینه برق وجود داشته باشد. تا مشکلی برای روند کار صنایع ایجاد نشود. موتور هایی که تولید کننده برق تکفاز هستند، توانایی تولید یک فاز از برق خروجی را دارند و دائما در حال نوسان هستند. این نوسان برای لوازم برقی خانگی و تجهیزات برقی ساختمان مشخص نیست و آسیبی نیز به دستگاه ها وارد نمی کند، ولی تجهیزات صنعتی نیاز به برق صنعتی دارند و موتور ایجاد کننده این نوع برق سه موج الکتریسیته را تقویت می کند تا جریان بدون نوسان ایجاد شود و به دستگاههایی که با این برق کار می کند آسیبی نبیند. این شاخه برای کار های ساختمانی و یا کشاورزی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برق سه فاز برای روشن و خاموش کردن تجهیزات صنعتی فراوانی قابل استفاده است به عنوان مثال دستگاه های برش، نوارهای نقاله، هیتر های صنعتی، فن های هوا، سنگ شکن ها مثال هایی از دستگاه های هستند که با برق سه فاز کار می کنند.

برق صنعتی

کاربرد برق صنعتی چیست؟

برچسب ها: برق صنعتی

استراتژی پایش

ما یک دیدگاه طولانی مدت و پایدار داریم.
ما همواره به مشتریانمان احترام می گذاریم.
ما همگی بازیکنان یک تیم هستیم.
ما همکاران خود را توسعه میدهیم.
ما نوآوری های پیشرفته ای را توسعه می دهیم.
ما به گسترش کسب و کار والا تر می اندیشیم.
و ما به خودمان احترام میگذاریم.

شبکه های اجتماعی

تماس با ما