ما برای ارائه رهبران ارشد بسیار فراتر از تحقیقات برجسته فناوری خود توسعه یافته ایم

مطالب ویژه

تماس با ما

ابزار دقیق اتوماسیون صنعتی

قطعات ورودی در پی ال سی شامل چه بخش هایی می شوند؟

قطعات ورودی در PLC از چه قسمت هایی تشکیل شده اند؟

برای آشنایی با قطعات ورودی در PLC شاید بد نباشد به کامپیوترهای معمولی نگاهی داشته باشیم. اگر با کامپیوتر های معمولی آشنایی داشته باشید با نگاهی به پی ال سی ها متوجه شباهت هایی در آنها خواهید شد و تنها تفاوت این دو وسیله در ورودی و خروجی های آنها می باشد. قطعات ورودی  در پی ال سی شما سنسور ها، میکروسوییچ و کلید های فشاری می‌باشد. سنسور ها یکی از قطعات ورودی در پی ال سی می باشد که  دارای مدل های مختلفی است و اطلاعات و اندازه های پارامتر های فیزیکی موجود در مجموعه اتوماسیون صنعتی مانند فشار، دما، رطوبت را به کمیت های آنالوگ و دیجیتال تبدیل می کند. سنسور ها در اغلب دستگاه های اندازه گیری موجود است و از بخش های مهم به شمار می رود. زمانی که سنسور اطلاعات جدیدی را به مرکز دستگاه از طریق ورودی ها ارسال می‌کند، موجب تغییر در برنامه و در نهایت عملکرد دستگاه می شود.

میکرو سوییچ ها یکی دیگر از قطعات ورودی در پی ال سی می باشد این بخش از ورودی ها نیز عملیاتی که از طریق برنامه های وارد شده به پی ال سی باید اجرا شود را عملیاتی می کنند. انواع مختلفی از این قطعات وجود دارد و به صورت ساده، دوبل، چند کنتاکته ساخته شده است. سوییچ هایی که دارای اندازه های بسیار کوچک باشند، میکروسوییچ گفته می شود.

قطعات ورودی در پی ال سی

قطعات ورودی پی ال سی از چه قسمت هایی تشکیل شده اند؟

کلید های فشاری از دیگر قطعات ورودی در پی ال سی می باشد که از انواع کلید های لحظه ای است و زمانی حالت فعال به خود می گیرد که در حالت فشرده شدن قرار بگیرد. این نوع کلید ها بهترین انتخاب برای ورودی های پی ال سی می باشد. انواع مختلفی از این کلید ها وجود دارد مثلا از  نظر اندازه و رنگ متفاوت هستند. این کلید ها به شکل های پایه دارو یا به صورت سطحی نصب می گردند.

سیستم اتوماسیون صنعتی در هر کجا که مورد استفاده قرار بگیرد با کمک  ورودی های پی ال سی اطلاعات و  عملکرد کل دستگاه را به بخش مرکزی یا پی ال سی وارد می کند تا  برنامه مورد نیاز برای سیستم نوشته شود.

قدرت PLC در خواندن اطلاعات وارد شده از طریق قطعات ورودی

پی ال سی با کامپیوتر های معمولی دارای تفاوت هایی است و می تواند در محیط های بزرگ صنعتی و در شرایط سخت فعالیت کند و هیچگونه آسیبی نبیند. برنامه نویسی این سیستم همانند برنامه نویسی کامپیوتر است و بعد از نوشته شدن به سیستم پی ال سی منتقل می شود. با کمک اطلاعات ورودی که از طریق قطعات ورودی پی ال سی وارد  سیستم مرکزی می شود برنامه های بعدی برای اتوماسیون صنعتی نوشته می شود. عملکرد اصلی اتوماسیون صنعتی بر اساس اطلاعاتی است که از طریق ورودی های پی ال سی به سیستم وارد می شود. قطعات ورودی می تواند انواع سنسورها میکروسوییچ ها باشد. سنسور ها در تمام بخش ها و ماشین های اتوماسیون صنعتی قرار می‌گیرد و دستورات مختلفی که طبق برنامه های موجود در پی ال سی  در تجهیزات انجام می شود مانند انجام یک حرکت ساده و یا تشخیص رنگ ها  و حجم مخازن همگی با استفاده از سنسور ها قابل انجام است و با فرستادن اطلاعات به پی ال سی در  مرکز اتوماسیون بهترین تصمیم برای ادامه فرایند در ماشین ها و تجهیزات  گرفته خواهد شد. امروزه حضور اتوماسیون صنعتی و تمام تجهیزات موجود در آن شرایط تولید را بسیار بهبود بخشیده و کیفیت محصولات نیز با نظارت بسیار دقیق و برنامه ریزی شده مرکز اتوماسیون و قطعات ورودی در پی ال سی به شدت افزایش یافته است. قطعات ورودی در پی ال سی دارای  تنوع زیادی است و هر کدام ویژگی های متفاوتی دارد و برای سیستم های گوناگونی برای تولید محصولات گوناگون کاربرد دارد.

قطعات ورودی در پی ال سی

قدرت PLC در خواندن اطلاعات وارد شده از طریق قطعات ورودی

برچسب ها: اتوماسیون،اتوماسیون صنعتی،پی ال سی،PLC

استراتژی پایش

ما یک دیدگاه طولانی مدت و پایدار داریم.
ما همواره به مشتریانمان احترام می گذاریم.
ما همگی بازیکنان یک تیم هستیم.
ما همکاران خود را توسعه میدهیم.
ما نوآوری های پیشرفته ای را توسعه می دهیم.
ما به گسترش کسب و کار والا تر می اندیشیم.
و ما به خودمان احترام میگذاریم.

شبکه های اجتماعی

تماس با ما