ما برای ارائه رهبران ارشد بسیار فراتر از تحقیقات برجسته فناوری خود توسعه یافته ایم

مطالب ویژه

تماس با ما

هوشمندسازی ساختمان

سیستم مدیریت روشنایی یا ال ام اس چیست؟

سیستم مدیریت روشنایی LMS زیر مجموعه ای از BMS

سیستم مدیریت روشنایی به عنوان زیر مجموعه از یک ساختمان هوشمند می باشد. دریک ساختمان هوشمند بخش نور و روشنایی از مهمترین گزینه هایی است که مورد توجه می باشد در واقع ابزار و قطعات مورد استفاده در بخش روشنایی توانایی کنترل شدن را دارد، مثلا می‌تواند با کمک سنسورهایی که نسبت به نور حساس است  با روشن و خاموش شدن نور ها در تاریکی و روشنایی سیستم را مدیریت کند. زمان دادن به برخی از نورها برای روشن ماندن و خاموش ماندن نیز توسط سیستم مدیریت روشنایی قابل انجام است. در ساختمان هوشمند تمام برنامه ها زیر نظر یک مرکز کنترل می باشد که توسط فرد مدیر قابل دسترسی است و حتی می‌تواند دور از ساختمان نیز به سیستم مدیریت دسترسی داشته باشد.

 مدیریت روشنایی برای مناطق مختلف به صورت جداگانه و با برنامه‌ریزی دقیق قابل اجرا است. این برنامه با تاریخ مشخص و از طریق سیستم های هوشمند به نرم افزار ها داده می شود و در زمان مشخص اجرا می شود. بی ام اس در یک ساختمان به صورت کلی موجب کاهش دادن انرژی می‌گردد و ال ام اس مربوط به سیستم های روشنایی همان ساختمان ها است که  با یک مدیریت صحیح و تجهیزات مدرن انرژی مصرفی را کاهش خواهد داد.

سیستم مدیریت روشنایی

سیستم مدیریت روشنایی LMS زیر مجموعه ای از BMS

مدیریت روشنایی چگونه مورد استفاده قرار می گیرد؟

روشنایی هوشمند مجموعه ای از نرم افزار ها و سخت افزار هایی که با همکاری این دو بخش مدیریت این سیستم انجام می شود. مسلما در روشنایی هوشمند قطعات و لوازم استفاده شده با نوع  معمولی متفاوت است و از ابزاری استفاده می شود که انرژی مصرفی‌کمتری را با کارکرد بالا داشته باشند. تمام بخش های نورافشانی این ساختمان ها از طریق برنامه های هوشمندی به یکدیگر ارتباط دارد. مدیر یک ساختمان هوشمند می‌تواند، سیستم روشنایی ساختمان را در قالب نرم افزار هایی در موبایل یا سیستم های کامپیوتری خود مدیریت نماید. به راحتی  سطح نور و روشن و خاموش شدن نور ها و یا حتی تغییر رنگ نور در سیستم مدیریت قابل انجام است.

 در سیستم های قدیم از انواع لامپ ها و کلید و فیوز ها برای راه اندازی و روشن و خاموش کردن آنها استفاده می شود ولی نوع هوشمند تمام این قطعات حذف می گردد. مدیریت روشنایی را می توان در کل یک ساختمان و یا بخش هایی از آن مورد استفاده قرار داد  مثلا برای راهرو  و راه پله ها که همیشه تردد در آن وجود ندارد  می توان از این نوع سیستم استفاده نمود تا در مواقع ضروری روشن شوند در مکان های شلوغ که نیاز به مدیریت نور وجود دارد می توان از سیستم نور هوشمند استفاده نمود. نور های رنگی در این نوع سیستم ها  وجود دارد توانایی جذاب کردن محیط را دارد.

سیستم مدیریت روشنایی

سیستم مدیریت روشنایی چگونه مورد استفاده قرار می گیرد؟

ویژگی های LMS در روشنایی محیط چیست؟

کمتر ساختمان مدرنی در حال حاضر بدون سیستم مدیریت روشنایی هوشمند ساخته می شود و اکثرا دارای این سیستم هستند زیرا علاوه بر بهبود شرایط عملکردی و مصرف انرژی،  زیبایی بسیار زیادی هم دارد. بعد از اجرای این سیستم کنترل کردن آن ساده است و با نصب بر روی یک سیستم کامپیوتری می توان به بررسی همه قسمت های آن پرداخت. اگر فاصله دوری از ساختمان داشته باشید باز هم می توانید به پنل کاربری خود مراجعه کنید و اتفاقات موجود در ساختمان را رصد نمایید. کلید های موجود در ساختمان حذف می گردد و تمام دستورات و تغییراتی که به کل روشنایی ها داده می شود از طریق برنامه هایی است که برای آن نوشته می شود. کنترل کردن این سیستمی تواند از طریق دستی و یا تشخیص حضور و برنامه های زمان بندی شده و یا کاملا اتوماتیک انجام شود.

سیستم مدیریت روشنایی

ویژگی های LMS  در روشنایی محیط چیست؟

برچسب ها: سیستم مدیریت روشنایی هوشمند سازی

استراتژی پایش

ما یک دیدگاه طولانی مدت و پایدار داریم.
ما همواره به مشتریانمان احترام می گذاریم.
ما همگی بازیکنان یک تیم هستیم.
ما همکاران خود را توسعه میدهیم.
ما نوآوری های پیشرفته ای را توسعه می دهیم.
ما به گسترش کسب و کار والا تر می اندیشیم.
و ما به خودمان احترام میگذاریم.

شبکه های اجتماعی

تماس با ما