ما برای ارائه رهبران ارشد بسیار فراتر از تحقیقات برجسته فناوری خود توسعه یافته ایم

مطالب ویژه

تماس با ما

ابزار دقیق

ترانسیمتر اختلاف فشار چیست ؟

ترانسیمتر اختلاف فشار وسیله‌ای شناخته شده از ابزار دقیق

ابزار دقیق برای اندازه گیری اختلاف فشار بین دو نقطه به شکل الکتریکی نیز دارای دستگاهی کاربردی به نام ترانسیمتر اختلاف فشار می باشد. این نوع از ترانسیمتر ها دارای کاربردهای دیگری به غیر از اندازه گیری اختلاف فشار نیز هستند مانند اندازه‌گیری جریان و ارتفاع مخزن که از این دستگاه استفاده می شود. ترانسیمتر اختلاف فشار دقت بسیار زیادی در اندازه گیری این مقادیر دارد و به همین دلیل است که در صنایع بسیار پر کاربرد می باشد. ترانسیمتری که برای تعیین تفاوت فشار بین دو محیط به کار می‌رود، دارای دو بخش ورودی است که امکان اتصال دو دستگاه را به ترانسیمتر فراهم می‌کند. ورودی های این دستگاه با توجه به فشار بالا و پایین دو محیط به آنها وصل خواهد شد. تمام تغییرات فشار درون محیط ها توسط حسگر درون ترانسیمتر اختلاف فشار دریافت می شود و تغییرات حسگر بر اثر تغییر فشار در نمایشگر این دستگاه نشان داده خواهد شد. حسگر ها یا همان سنسور های دستگاه به سه شکل آنالوگ، مانومتر یا عقربه ای و دیجیتال دیده می شود.

ترانسیمتر اختلاف فشار

ترانسیمتر اختلاف فشار وسیله‌ای شناخته شده از  ابزار دقیق

انواع مختلف ترانسیمتر اختلاف فشار کدام است؟

برخی از انواع ترانسیمتر اختلاف فشار در مسیر لوله کشی سیستم  قرار می گیرند و نحوه نصب آنها سری است. در برخی از آنها هم فشار مثبت و هم منفی اندازه گیری می شود و در نهایت اختلاف فشار  در نمایشگر نشان داده می شود. اصطلاحا به این نوع از فشارسنج ها این لاین گفته می شود.

نوع دیگری از ترانسیمتر ها ی اختلاف فشار  به شکلی است که خارج از  سیستم  نصب می گردد و دو ورودی  برای  تعیین  فشار دو سیستم دارند زمانی که از این نوع دستگاه استفاده می شود، رنج اندازه گیری فشار بسیار محدود می گردد. آزمایشگاه های داروسازی نمونه ای از مکان هایی است که از این فشار سنج استفاده می شود. در هر دو حالت نحوه اندازه گیری فشار به این صورت است که مایع که در جریان است  در پشت حسگر قرار می گیرد و تغییرات  فشار محلول  موجب تغییر در سنسور می شود و اندازه گیری فشار انجام می گیرد.

ترانسیمتر اختلاف فشار

انواع مختلف ترانسیمتر  اختلاف فشار کدام است؟

ویژگی هایی فشار سنج های استاندارد چیست ؟

دستگاه‌هایی‌ که در زیر مجموعه ابزار دقیق قرار می‌گیرند، نیازمند به مراقبت و کالیبره کردن هستند و کالیبراسیون آنها باید طبق نظر سازنده و مهندسین مجرب این دستگاه انجام شود و مدت زمانی که تنظیمات دستگاه باید چک گردد از طرف سازنده مشخص می شود. برای اینکه بتوانید تشخیص درستی در مورد انتخاب یک ترانسمیتر اختلاف فشار بدهید باید به دقت این دستگاه را در نظر بگیرید. دقتی که برای این دستگاه در نظرگرفته می شود به صورت درصد نشان داده می شود و معمولا 5/. درصد می باشد.

 اگر دقت اندازه ها برای شما در کار مهم است باید به این ویژگی توجه زیادی داشته باشید. جنس کپسول نیز از استیل ضد زنگ است. محدوده سنجش فشار را نیز در دستگاه بررسی نمایید که این مساله به نوع سنسور و حساسیت آن بستگی دارد و اگر در محدوده اختلاف فشار نباشد اندازه گیری دقیقی صورت نخواهد گرفت. از مشخصات دیگری که این دستگاه می تواند داشته باشد، هوشمند بودن آن است. نحوه اتصال این وسیله به سیستم نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد. برندهای مختلفی این دستگاه را طراحی و تولید کرده اند که با توجه به ویژگی های هر کدام و نیازی که به این دستگاه در محیط کار دارید باید آن را انتخاب نمایید. ابزار دقیق از دستگاه های متعددی تشکیل شده است و هر کدام پارامتر های مختلف را در صنایع اندازه گیری می کنند و همه آنها زیر مجموعه ای از اتوماسیون صنعتی به شمار می روند.

ترانسیمتر اختلاف فشار

ویژگی هایی فشار سنج های استاندارد چیست؟

برچسب ها: ترانسیمتر اختلاف فشار،اتوماسیون،اتوماسیون صنعتی،ابزار دقیق،برق صنعتی

استراتژی پایش

ما یک دیدگاه طولانی مدت و پایدار داریم.
ما همواره به مشتریانمان احترام می گذاریم.
ما همگی بازیکنان یک تیم هستیم.
ما همکاران خود را توسعه میدهیم.
ما نوآوری های پیشرفته ای را توسعه می دهیم.
ما به گسترش کسب و کار والا تر می اندیشیم.
و ما به خودمان احترام میگذاریم.

شبکه های اجتماعی

تماس با ما