ما برای ارائه رهبران ارشد بسیار فراتر از تحقیقات برجسته فناوری خود توسعه یافته ایم

مطالب ویژه

تماس با ما

ابزار دقیق اتوماسیون صنعتی

نقش کنترل های قابل برنامه ریزی ( پی ال سی ) در اتوماسیون صنعتی

برنامه کنترل های قابل برنامه ریزی در اتوماسیون صنعتی

برای آشنایی با نقش PLC در اتوماسیون صنعتی با این مطلب همراه باشید. برای اینکه اتوماسیون صنعتی در یک مجموعه ای فعال شود، هماهنگی ابزار های مختلف مانند ابزار دقیق و سیستم های سنجش مورد نیاز است و برای نظارت به همه بخش های اتوماسیون صنعتی باید تمام مجموعه با توجه به برنامه ریزی سیستم مرکزی به نام پی ال سی فعالیت کند. PLC در واقع کنترل کننده ای است که شباهت های زیادی به کامپیوتر های معمولی دارد. نقش PLC در اتوماسیون صنعتی به این صورت است که به عنوان بخش مرکزی اتوماسیون صنعتی تمام داده های سیستم را که می تواند به صورت آنالوگ و یا دیجیتال باشد، دریافت می کند و به سیگنال های منطقی تبدیل می نماید. در واقع اطلاعات بعد از ورود به سی پی یو تحت برنامه هایی که در آن وجود دارد اجرا می شود و به صورت پیام هایی به دستگاه های موجود در سیستم اتوماسیون ارسال می گردد.

 برنامه های کنترل کننده پی ال سی به صورت دیجیتال و یا آنالوگ به تجهیزات موجود در مخابره می شود. از ویژگی های مهم  PLC این است که برنامه های موجود در این سیستم قابل تغییر است و به راحتی با توجه به تغییرات و یا مشکلاتی که در اتوماسیون اتفاق بیافتد برنامه ها  تغییر خواهند کرد. کنترل های قابل برنامه‌ریزی سیستم پی ال سی موجب شده تا سیستم کنترل بسیار کوچک شود و با سرعت بیشتری نظارت بر کل سیستم بیشتر شود.

زمانی که کنترل کل سیستم تنها با نوشتن چند برنامه قابل انجام است کار رفع نقص در سیستم اتوماسیون با سرعت بیشتری انجام خواهد شد. تجهیزات یک کارخانه با  برنامه های قابل کنترل و تغییر پی ال سی می تواند کارهای پیچیده ای را برای ماشین های موجود در کارخانه تعریف نماید. برنامه های کنترل شده می توانند PLC می توانند اطلاعات را با سیستم های دیگر مبادله کنند

پی ال سی

اساس کار اتوماسیون صنعتی  با برنامه های کنترل کننده پی ال سی

با انواع سیستم های پی ال سی آشنا شوید

برنامه هایی که برای کنترل کل سیستم اتوماسیون اجرا می شود توسط PLC انجام می گیرد. پی ال سی برای جمع آوری اطلاعات و  ارسال دستور العمل های جدید به حافظه و قطعاتی به عنوان ورودی و خروجی دارد و بر این مبنا می توان آن را به چند نوع تقسیم نمود:

·        پی ال سی کوچک نمونه ای از انواع این بخش اتوماسیون است که می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای کنترل کننده های دستی و قدیمی باشد. این نوع پی ال سی دارای دو یا چند ورودی و خروجی است. برنامه نویسی  در این  نوع از PLC به صورت نردبانی است.

·        نوع دیگر پی ال سی با اندازه متوسط است، شکل ساختمانی آن مدولار است که هر نوع ارتقایی را برای آن ساده می کند. ورودی و خروجی آن زیاد است. راه های ارتباطی این نوع سیستم مرکزی بسیار زیاد است و به همین دلیل می توانند به صورت وسیعی کنترل را روی سیستم اتوماسیون داشته باشند. نوع برنامه نویسی آن  نردبانی و یا به صورت گرافیکی است.

·        پی ال سی های بزرگ دسته سوم هستند و تعداد ورودی و خروجی های بسیار زیادی دارند معمولا برای کنترل چندین پی ال سی کوچک از این ابعاد استفاده می شود و به دلیل پیچیده بودن نیاز  به برنامه نویسی های پیشرفته برای هدایت آنها دارند.

در هریک از انواع PLC ، برنامه نویسی برای ایجاد تغییر و رفع مشکلات بوجود آمده در سیستم ها حرف اول را می زند و البته قطعات ورودی و خروجی برای ورود و خروج اطلاعات بدست آمده از موارد مهم و ضروری می باشد. سیستم اتوماسیون صنعتی جای خود را به سیستم های سنتی و غیرخودکار داده است  و ماشین های کاملا مکانیزه و ربات ها به جای انسانها در صنایع مورد استفاده قرار می گیرند.

پی ال سی

با انواع سیستم های پی ال سی آشنا شوید

برچسب ها: اتوماسیون صنعتی،کنترل های قابل برنامه‌ریزی،PLC،پی ال سی،اتوماسیون

استراتژی پایش

ما یک دیدگاه طولانی مدت و پایدار داریم.
ما همواره به مشتریانمان احترام می گذاریم.
ما همگی بازیکنان یک تیم هستیم.
ما همکاران خود را توسعه میدهیم.
ما نوآوری های پیشرفته ای را توسعه می دهیم.
ما به گسترش کسب و کار والا تر می اندیشیم.
و ما به خودمان احترام میگذاریم.

شبکه های اجتماعی

تماس با ما