ما برای ارائه رهبران ارشد بسیار فراتر از تحقیقات برجسته فناوری خود توسعه یافته ایم

مطالب ویژه

تماس با ما

چرا از ترموول استفاده می شود؟

ترموول در واقع فارسی کلمه (Thermowell) است که به معنی جداری در اطراف حسگر دما می باشد. زمانی که برای اندازه گیری دما از حسگر استفاده می شود، باید توانایی قرار گرفتن در شرایط دمایی مختلف و شاید سخت را داشته باشد ترموول لوله ای با انتهای بسته است که در محل مورد نظر نصب می‌گردد. محل اتصال ترموول مکانی است که نیاز به اندازه گیری دما وجود دارد و ابزار دقیق مربوط به اندازه‌‌گیری دما مانند ترمومتر، ترموکوپل  در آن ناحیه که می تواند محل عبور جریان سیال و یا غیره باشد، قرار می گیرد. ابزار دقیق مورد نظر درون آن تیوپ قرار می گیرد و درب آن به صورت پیچی بسته می شود. این لوله می تواند به راحتی دمای جریان را به سنسور دما منتقل نماید. زمانی که از این وسیله در سیستم  های صنعتی استفاده می شود تجهیزات دمایی مانند سنسورها  کاملا محافظت می شوند. هر نوع تغییری که در دمای جریان اتفاق بیافتد کمی با تاخیر توسط سنسور دریافت می شود.

ترموول

چرا از ترموول استفاده می شود؟

چرا ترموول به شکل های مختلفی طراحی می شوند؟

اندازه گیری دما یکی از مهمترین بخش های واکنش به خصوص در محیط های صنعتی می باشد. با توجه به شرایط واکنش از تجهیزات و ابزار دقیق متناسب دما استفاده می شود. این وسیله دارای شکل های متنوعی است که برای مکان های مختلف از  طراحی های متفاوتی مانند شیب دار، استریت، پله ای و یا مستقیم استفاده می شود. ترموول باید مقاومت کافی در برابر عوامل محیطی مانند دما یا جریان هایی با شدت زیاد را داشته باشند. اگر جریانی که نیازمند اندازه گیری دما می باشد محیطی اسیدی یا بازی داشته باشد و احتمال آسیب به این  سنسور وجود داشته باشد قرار دادن این ابزار درون تیوپ لازم است. نحوه قرار گیری این جداره  و شکل آن بسته به نوع ابزار دقیقی است که برای سنجش دما استفاده می شود. با استفاده از این وسیله دیگر نگران استهلاک و خراب شدن ابزارهای اندازه گیری دما نباشید.                    

ترموول

ترموول از چه جنسی  ساخته شده است؟

ترموول از چه جنسی ساخته شده است؟

این وسیله که برای محافظت از سنسور های دما مورد استفاده قرار گرفته است می تواند، از جنس استیل، کروم- مولیبدن استیل، سیلیکون، تیتانیوم و… باشد. در واقع جنس ترموول استفاده شده باید با ماده ای که در آن قرار می گیرد، متناسب باشد. تناسب از نظر خواص خورندگی و مکانیکی است و باید جنس این لوله زمانی که در محیط سیال قرار می‌گیرد از حسگر به خوبی محافظت کند و خود نیز دچار خرابی نگردد. اگر از ترموول با جنس درستی استفاده نگردد، محاسبه دما توسط ابزار دقیق دچار مشکل خواهد شد و این لوله محافظت کننده نیز خراب خواهد شد. زمانی که دمای سیستم اتوماسیون در کارخانه درست به مرکز ارسال نگردد در بسیاری از فرایند ها مشکل ایجاد خواهد شد. بنابراین مراقبت از ابزار های سنجش دما امری بسیار ضروری است که توسط این وسیله لوله مانند انجام می شود.

چگونگی نصب Thermowell بر روی مخزن حاوی سیال

برای طراحی و ساخت بسیاری از وسایل در صنایع استاندارد هایی را در نظر می‌گیرند که باید طبق آن مرجع وسایل با جنس های مشخص ساخته شود. استاندارد های موجود نشان می‌دهد که این لوله محافظت کننده توانایی تحمل چه مواد و دمایی را در محیط اطراف خود دارد. خود Thermowell از یک قطعه فلز به صورت یکپارچه تولید شده است. نحوه اتصالی این قطعه به مخزن می تواند به شکل جوشی، فلنجی و یا رزوه ای باشد. اگر دما بسیار بالا باشد از موادی مانند سیلیکون و یا سرامیک استفاده می شود. اتصال رزوه ای زمانی است که  فشار سیال بالا نباشد. در نوع فلنجی فشار بالا است و در برابر مواد خورنده نیز مقاومت دارد. اتوماسیون صنعتی شامل مجموعه ای از ابزار ها و تجهیزات است، در صورتی نتیجه و بهره برداری مورد نظر حاصل می شود که تمام اجزا از بزرگترین تا کوچکترین جزء با یکدیگر هماهنگ کار کنند.

ترموول

چگونگی نصب Thermowell بر روی مخزن حاوی سیال

برچسب ها: ترموول، ابزار دقیق

استراتژی پایش

ما یک دیدگاه طولانی مدت و پایدار داریم.
ما همواره به مشتریانمان احترام می گذاریم.
ما همگی بازیکنان یک تیم هستیم.
ما همکاران خود را توسعه میدهیم.
ما نوآوری های پیشرفته ای را توسعه می دهیم.
ما به گسترش کسب و کار والا تر می اندیشیم.
و ما به خودمان احترام میگذاریم.

شبکه های اجتماعی

تماس با ما