ما برای ارائه رهبران ارشد بسیار فراتر از تحقیقات برجسته فناوری خود توسعه یافته ایم

مطالب ویژه

تماس با ما

زمانی که در مراحل تولید محصولی در خط تولید یک کارخانه از ابزار های مختلفی به صورت کاملا خودکار استفاده شود تا پروسه تولید کالا بدون حضور انسان و کاملا مکانیزه انجام گیرد، اتوماسیون صنعتی اتفاق افتاده است. در واقع درکارخانه‌ها و صنایعی که مغز  متفکر سیستم را ماشین ها و کامپیوتر ها به عهده دارند اتوماسیون صنعتی به جای انسان ها قرار گرفته اند. معنای کلمه اتوماسیون که از سال 1940 مورد استفاده قرار گرفت. این کلمه به صورت کلی در مورد بسیاری از ماشین ها و وسایلی استفاده شد که جای تفکر و قدرت انسان را گرفتند و از دو بخش اتو یعنی خوبه خود  و ماتوس به معنی حرکت می باشد و در کل معنای حرکت خود به خودی را می دهد. به مرور زمان و با گذشت زمان با پیشرفت هایی که در کامپیوتر ها اتفاق افتاد  و توسعه مکانیزه شدن ماشین ها  اتوماسیون صنعتی به اوج پیشرفت خود رسید. اتوماسیون صنعتی دارای انواع مختلفی است که می توان به سه دسته زیر تقسیم نمود:

  • اتوماسیون سخت و ثابت
  • نوعی از اتوماسیون که قابلیت برنامه ریزی دارد
  • اتوماسیون کاملا منعطف
اتوماسیون صنعتی

استفاده از اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق در مسیر های خط تولید صنایع به دلیل تولید محصولات با کیفیت است زیرا رقابت بین شرکت های مختلف برای تولید محصول مرغوب در بازار می باشد و این یکی از مهمترین رمز ماندگاری و بقا تولید کنندگان می باشد. مکانیزاسیون با اتوماسیون متفاوت است و به معنای انجام کار با ماشین ها می باشد و در نهایت نیازمند تصمیم گیری انسان است در صورتی که در اتوماسیون تمام فعالیت ها تحت نظارت و برنامه ریزی ماشین ها می باشد.

 ابزار دقیق چیست ؟

ابزار دقیق به ابزار هایی که توانایی اندازه گیری مقادیر فیزیکی را دارند گفته می شود. تقسیم بندی که برای این ابزار ها انجام می شود بر اساس پارامتری است که برای آن اندازه گیری صورت می گیرد مثلا ابزاری که برای اندازه گیری سنجش سطوح مواد در مخزن ها مورد استفاده قرار می گیرد. ابزار دقیق در مورد دما می تواند به وسیله ای به نام کنترلر دما، ترانسمیتر دما و نمایشگر دما و… وسیله ای که برای سنجش جریان سیال ها مورد استفاده قرار می گیرد نیز از ابزار دقیق به شمار می رود،  تجهیزات دیگری نیز جز این وسایل به شمار می رود که نقش بسیار مهمی در اتوماسیون صنعتی دارد.

اتوماسیون صنعتی

 

جایگاه ابزار دقیق در اتوماسیون صنعتی چه می باشد؟

اتوماسیون صنعتی در بسیاری از صنایع برای تنظیم و پیش برد سیستم های خود نیازمند ابزار دقیق هستند. مثلا در یک خط تولید که صرفا با ماشین آلات در حال کار می باشد، کنترل تمام بخش های آن از طریق وسایلی با دقت بالا انجام می شود و استفاده از این ابزار دقیق موجب بهتر شدن کیفیت کالا می گردد. این ابزار می تواند نظارت کافی روی تمام مواد تولید شده در خط تولید را داشته باشد. اندازه گیری پارامتر های فیزیکی و شیمیایی مانند  دمای مواد در حین تولید، فشار، اندازه گیری جریان گاز ها و مایعات و یا بدست آوردن پی اچ محیط و.. می تواند توسط ابزار دقیق انجام شود. این ابزار ها به صورت کلی به سه دسته  کنترل کننده ها و اندازه گیر ها و محرک ها تقسیم می شوند. در اتوماسیون صنعتی زمانی که یک کنترل کننده در حال فعالیت است قسمت اصلی آن ابزار دقیق های کنترل کننده است که میزان فشار یا جریان و… را اندازه می گیرد. بخش های اصلی کنترل کننده در اتوماسیون صنعتی سنسور ها و ترانسیستور ها هستند. سنسور با حساسیتی که به انواع انرژی ها دارند  به اندازه گیری موارد مجهول مورد نظر می پردازد.

اتوماسیون صنعتی
برچسب ها: اتوماسیون،اتوماسیون صنعتی،ابزار دقیق،برق صنعتی

استراتژی پایش

ما یک دیدگاه طولانی مدت و پایدار داریم.
ما همواره به مشتریانمان احترام می گذاریم.
ما همگی بازیکنان یک تیم هستیم.
ما همکاران خود را توسعه میدهیم.
ما نوآوری های پیشرفته ای را توسعه می دهیم.
ما به گسترش کسب و کار والا تر می اندیشیم.
و ما به خودمان احترام میگذاریم.

شبکه های اجتماعی

تماس با ما